Nagroda specjalna Dell i Intel w konkursie XPS Revolt - sprawdź wyróżnioną pracę!

4.04.22
Powered by

Kilka dni temu poznaliśmy finalistów XPS Revolt, których prace staną się częścią niecodziennego eksperymentu reżyserskiego Brodki. Efekty zobaczycie już wkrótce, ale to niejedyna niespodzianka! Organizatorzy konkursu, marki Dell i Intel, śledząc ogrom nadsyłanych prac, ich kreatywność i poziom artystyczny postanowili docenić zaangażowanie twórców przyznając nagrodę specjalną!

Projekt XPS Revolt by Brodka przyciągnął ogromne zainteresowanie ze strony cyfrowych twórców z różnych obszarów sztuk wizualnych, co od początku było ambicją jego organizatorów, marek Dell i Intel tworzących sprzęty dla najbardziej wymagających, kreatywnych profesjonalistów i pasjonatów.

Przez 7 konkursowych tygodni-etapów odkrywaliśmy niezwykle oryginalne dzieła z kategorii muzyka, grafika, animacja, wideo, znak. Łącznie na konkursową skrzynkę wpłynęło aż 1403 prac, które mają tłumaczyć na język sztuki trzy najważniejsze kryteria wysokiej klasy laptopa: dobry design, mobilność i wydajność. To właśnie gwarantuje użytkownikom najwyższej klasy sprzęt Dell XPS na platformie Intel EVO, idealny do pracy twórczej, który jest także nagrodą w konkursie.

Brodka, Dell XPS

Nagroda specjalna Dell i Intel

Dodatkową, piątą nagrodę specjalną otrzyma twórczyni Alicja Wróblewicz, autorka motywu muzycznego o wymownej nazwie „We are future”. O konkursie Alicja dowiedziała się od swojej koleżanki, a ostatecznym powodem, dla którego zdecydowała się wysłać swoją pracę, była postać ambasadorki konkursu, Brodki. W brawurowej, 56-sekundowej linii muzycznej „We are future” pobrzmiewają echa niezwykłej mocy, wolności i piękna – kluczowych dla konkursu pojęć.

Twórczy eksperyment XPS Revolt by Brodka


Utwór Alicji, tak jak pozostałe zwycięskie prace znajdą się w całości lub fragmentach, dowolnie zaaranżowane przez Brodkę w finałowym spocie projektu XPS Revolt. Będzie to forma artystycznego kolażu i jak zdradza artystka:

“Pomysł na nową kampanię jest zawieszony w dosyć abstrakcyjnym cyber świecie. Wizualnie będzie mocno syntetycznie i minimalistycznie”

Organizatorów konkursu, Dell i Intel, zafascynowała osobowość artystyczna Brodki, jej bezkompromisowość i odwaga w podejściu do procesu twórczego. To artystka bardzo kreatywna, a jednocześnie skrupulatnie dbająca o każdy szczegół. W podobny sposób powstają sprzęty sygnowane logo Dell i Intel. Poświęcone twórcom laptopy z topowej linii Dell XPS są technologicznym majstersztykiem pod każdym względem, zarówno wizualnie, jak i funkcjonalnie.

Team kreatywny pod przewodnictwem Brodki pracuje teraz nad niezwykłym eksperymentem, jakim będzie finałowe wideo, w którym znajdą się prace wszystkich pięciu nagrodzonych twórców i twórczyń. Z zapartym tchem wyczekujemy jego premiery!

A do tego czasu wszystkie wyróżnione prace można oglądać w cyfrowej bibliotece EVOteka, do czego bardzo zachęcamy.

Więcej z tej kategorii