Stworzony przez twórców dla twórców. Jak powstał spot wyreżyserowany przez Brodkę?

Powered by

Znamy już rezultat eksperymentalnej kolaboracji cyfrowych twórców pod przewodnictwem Brodki. Artystka wspólnie ze społecznością stworzyła świeży, abstrakcyjny i zupełnie nietuzinkowy spot dla marek Dell i Intel. Zajrzyjmy wspólnie za kulisy i zobaczmy jak powstawała ta niecodzienna produkcja.

Założeniem kampanii XPS Revolt było oddanie cyfrowym twórcom pola do wspólnego stworzenia spotu reklamowego. Udział w projekcie był otwarty dla wszystkich: profesjonalistów i amatorów. Każdy mógł pokazać swoją impresję na temat jednej z trzech cech bezkompromisowego laptopa Dell XPS na platformie Intel Evo.

Ilość i jakość zgłoszeń przeszła nasze najśmielsze oczekiwania. Otrzymaliśmy ponad 1400 prac, prawdziwych dzieł 2D, 3D, animacji, muzyki oraz typografii. Najlepsze z nich dostępne są w Evotece, cyfrowej bibliotece twórczych inspiracji. Warto ją odwiedzić i zobaczyć te prace, które wyróżniły się swoją nieszablonowością. Proces wyboru zwycięzców w konkursie był bardzo trudny, ale finalnie jury nagrodziło pięć najciekawszych zgłoszeń.

Reżyserski debiut Brodki

Zadanie Brodki w projekcie nie należało do łatwych. Objęła debiutancką rolę dyrektorki artystycznej. Musiała stworzyć unikalny koncept, który łączyłby zwycięskie prace, pochodzące z zupełnie różnych światów, w jedną całość video reklamowego. A na koniec wszystko wyreżyserować na planie zdjęciowym. Efektem jest spot, który wymyka się jakimkolwiek ramom i standardowym produkcjom.

Zapanowanie nad tak wielowymiarowym i skomplikowanym procesem wymagało od twórców skupienia, konsekwencji ale też elastyczności i otwartości na zmiany, aż do ostatniego momentu. Na planie dużo się działo. Brodka debiutująca w nowej roli, tajemniczy laboranci i futurystyczny taniec z laserami. Jest co oglądać.

XPS Revolt – kolejna artystyczna kolaboracja

Wiemy już jak wygląda finałowe dzieło, ale projekt nadal trwa. Marki Dell i Intel zaprosiły do współpracy cenionego projektanta mody Mariusza Przybylskiego, który stworzył limitowaną kolekcję XPS Revolt. W jej skład wchodzą limitowane etui na laptopa oraz bluzę z kolażem prac laureatów. Ten ekskluzywny zestaw powstał z myślą o nowych posiadaczach wybranych laptopów Dell na platformie Intel Evo. Więcej o promocji na www.xpsrevolt.pl.Więcej z tej kategorii